Kategorie:
Ogrzewanie | Okna | Pod³ogi | Drzwi | P³ytki ceramiczne | ¦ciany | O¶wietlenie | Wentylacja i klimatyzacja | SchodyGrzejniki do zadañ specjalnych
Dzisiejsza architektura to ju¿ nie tylko domy budowane na wzór „kwadratu z prostym dachem". Coraz czê¶ciej krajobraz Polski zdobi± budynki o wyszukanych kszta³tach i du¿ych przeszkleniach. W salonach najczê¶ciej zaprojektowane s± du¿e okna, przez które mo¿na ogl±daæ ¶wiat na zewn±trz.
To w³a¶nie kolory natury, które widzimy za oknem dodaj± uroku ka¿demu domu - w lecie cieszymy oczy zieleni±, a w zimie biel napawa nas spokojem. Co jednak zrobiæ, je¶li w salonie brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik, który mo¿na zawiesiæ na ¶cianie? Jak estetycznie zaaran¿owaæ wnêtrze, by by³o ³adne a przy tym ciep³e?
Jeszcze do niedawna w naszych domach, firmach oraz przedsiêbiorstwach królowa³y ciê¿kie, ¿eliwne grzejniki. Obecnie s± one ju¿ prze¿ytkiem, a na rynku mo¿emy znale¼æ wiele nowatorskich rozwi±zañ. Jednym z nich, idealnym do zastosowania w pomieszczeniach z du¿ymi przeszkleniami s± grzejniki kana³owe.
„Zawsze marzyli¶my z mê¿em, ¿e nasz salon to bêdzie okno na ¶wiat. Zaprojektowali¶my dom z du¿ymi przeszkleniami i efekt by³ nadzwyczajny. Jednak pojawi³ siê problem w momencie doboru odpowiednich grzejników do salonu. Ogrzewanie pod³ogowe odrzucili¶my na samym pocz±tku ze wzglêdu na parkiet na pod³odze, a zainstalowane ogrzewanie gazowe wymaga³o doboru odpowiednich grzejników" - mówi Pani Agata z Warszawy, która ju¿ od roku mieszka w swoim nowym domu - „Na szczê¶cie, wbrew naszemu przekonaniu, ¿e na rynku s± dostêpne tylko grzejniki na¶cienne, odkryli¶my grzejniki kana³owe, które idealnie nadaj± siê do monta¿u pod oknami siêgaj±cymi do samej ziemi. Nasz wybór pad³ na firmê Convector z Krakowa, nie tylko dlatego, ¿e wspieramy polsk± gospodarkê, ale równie¿ ze wzglêdu na precyzyjn± technikê ich wykonania."
Grzejniki kana³owe to idealne rozwi±zanie do pomieszczeñ z du¿ymi przeszkleniami. Zamontowane w pobli¿u drzwi tarasowych lub balkonowych, w specjalnym zag³êbieniu w pod³odze, tworz± skuteczn± barierê dla przenikaj±cego przez szyby ch³odu. Zasada dzia³ania takich grzejników jest bardzo prosta, a mianowicie w ich przypadku element grzewczy pod³±czony jest do instalacji centralnego ogrzewania, z którego wraz z wod± zabierane jest ciep³o. Nastêpnie jest ono oddawane do pomieszczenia. Montuj±c tego typu instalacjê bardzo wa¿ne jest, aby stosowaæ siê do instrukcji producentów.„Grzejniki kana³owe to nie tylko ¶wietne rozwi±zanie stosowane w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych, z powodzeniem sprawdzaj± siê równie¿ w firmach, przedsiêbiorstwach oraz budynkach u¿yteczno¶ci publicznej. W doskona³y i dyskretny sposób dostarczaj± ciep³o do pomieszczenia, a przy tym s± ekonomicznym i estetycznym sposobem ogrzewania du¿ych przestrzeni. S± praktycznie niewidoczne, dziêki czemu nie zas³aniaj± niczego i nie zajmuj± wiele miejsca. Dlatego w swojej ofercie przygotowali¶my 3 typy grzejników kana³owych, tak, aby zaspokoiæ potrzeby wszystkich naszych Klientów." - podkre¶la Jerzy Rusek, Prezes Zarz±du firmy Extreme Sp. z o.o., producenta grzejników marki Convector
Dzi¶ grzejnik to nie tylko urz±dzenie oddaj±ce ciep³o bezpo¶rednio do pomieszczenia, to tak¿e element ozdobny, który powinien komponowaæ siê z ka¿dym wnêtrzem. Dlatego warto rozwa¿yæ monta¿ grzejników kana³owych w swoim domu, zw³aszcza je¶li posiadamy du¿e, przestronne okna.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy